W tym trudnym czasie powstają nowe problemy, które są wyzwaniem dla specjalistów działających w Forum. Dzielimy się z Państwem spostrzeżeniami w bieżącej pracy naszych ekspertów.
Głos rozsądku = bezpieczeństwo, elastyczność i odpowiedzialność
  • W obliczu epidemii koronawirusa, w sytuacji dla nas wszystkich trudnej i wywołującej lęk, apeluję do Rodziców o kierowanie się w działaniach przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.
  • Przedstawiane przez naszych specjalistów zalecenia są wskazówkami do tego, by w tej kryzysowej sytuacji epidemii dostrzec potrzeby dziecka.
  • Nie ma jednej złotej recepty i rady, bo sytuacja każdego z Was jest inna, wymaga indywidualnego podejścia, elastyczności i refleksji.
  • Apeluję do Was o współpracę w relacji z drugim Rodzicem, o niepodejmowanie takich działań, które eskalują konflikt pomiędzy Wami, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, o bycie odpowiedzialnym za siebie, za dziecko, za rodzinę, za innych ludzi wokół.
  • Tego wymaga od nas aktualna sytuacja.
  • Rodzice, dacie radę! Jeśli potrzebujecie wsparcia, rozmowy, analizy Waszej sytuacji kontaktujcie się z naszymi mediatorami, psychologami, psychoterapeutami.
    Agata Jarzyna, KOPD
Katastroficzne scenariusze
Fatalistyczne myśli, które teraz są w rodzicach trzeba oddalić. Trzeba szukać chociaż małych promyczków słońca. I to jest nasze zadanie, dorosłych. Młodzi ludzie nie powinni słuchać od rodziców tylko katastroficznych scenariuszy. Mogą przez to popaść w uzależnienie i na tych właśnie złych prognozach opierać swoje plany na przyszłość.
Iwona Erber-Marinkow, KOPD