Opracowane „Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców” stanowią zbiór informacji, mających pomóc dziecku i rodzicom w sytuacji rozpadu rodziny.

Jednakże wiedza na ten temat jest bardzo szeroka, a przy tym również niezwykle pomocna. Daleko wykracza poza objętość przygotowanej przez nas broszury.

 

Z przyjemnością informujemy, że powstało miejsce, w którym będziemy mogli się nią dzielić i dotrzeć do jak największej liczby rodzin i specjalistów!

 

Zapraszamy do Akademii Dobrego Rozstania – platformy edukacyjnej skierowanej przede wszystkim do rodziców w kryzysie rozstania i specjalistów, którzy z nimi pracują.

 

To miejsce promujące standardy rozstania, w którym spotykają się zarówno osoby w procesie rozstania, ich dzieci oraz specjaliści. Miejsce, w którym każdy jest ważny, a wiedza nie jest podzielona na wybrane schematyczne kategorie, tylko jest całościowym przekazem wspierającym rodzinę w rozstaniu. Mowa o przestrzeni, w której wiedza jest prawdziwie interdyscyplinarna, gdzie wszystkie dziedziny łączą się ze sobą i wzajemnie uzupełniają.

Rozwód nie musi być końcem świata ani dla dziecka, ani dla rodziców. To kryzys, który jednak może być rozwojowy. Trudno jednak przez ten cały proces dobrze przejść samemu bez wszechstronnej pomocy. A także wspierać wszystkie zaangażowane pośrednio osoby.

Celem Akademii Dobrego Rozstania jest spokojne, łagodne i zrozumiałe dla wszystkich przekazywanie dobrej wiedzy i pozytywnych doświadczeń.

Zakładanym efektem działań Akademii ma być zwiększenie świadomości społecznej, zdjęcie odium, pokazanie poprzez edukację, że rozstanie może być naturalnym zjawiskiem w życiu każdego człowieka. Dzięki świadomemu uczestnictwu, wsparciu profesjonalistów i współpracy, proces ten można przeprowadzić z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. Chodzi o to, aby coraz mniej dzieci i dorosłych było poszkodowanych procesem rozstania.

 

Portal Akademia Dobrego Rozstania jest dla Ciebie, jeżeli:

  • Nie możesz uwierzyć w rozstanie?
  • Przeżywasz złość i wściekłość przechodząc przez rozwód?
  • Jest Ci smutno i jesteś przygnębiony przeżywając rozstanie?
  • Nie wiesz, jak się odnaleźć w sytuacji toczącego się rozwodu?
  • Chcesz ułożyć Sobie życie na nowo po rozwodzie?

Serdecznie zapraszamy: akademiarozstania.pl

 

Jednocześnie informujemy, że profil @StandardyRozstania na Facebooku zmienił się dla Państwa w Akademię Dobrego Rozstania. Zachęcamy do śledzenia profilu!

 

 

Akademię Dobrego Rozstania realizuje Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu StandardyRozstania.pl finansowanego z programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

https://aktywniobywatele.org.pl/

https://twitter.com/Aktywni_Obyw

https://www.instagram.com/aktywni_obywatele_krajowy/

https://www.batory.org.pl/