Już dziś serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję „Razem wobec rozstania” – wydarzenie to jest organizowane przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu „Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców”, który powstał dzięki dotacji Programu Aktywni Obywatele – Funduszu Krajowego, finansowanego z Funduszy EOG.

Konferencja poświęcona jest szeroko rozumianej sytuacji okołorozwodowej i kryzysowi rozstania.

Serdecznie zapraszamy rodziców, przedstawicieli różnych zawodów, instytucji i środowisk pracujących z rodzinami i dziećmi w kryzysie rozstania.

Dialog rodziców, ekspertów i profesjonalistów pozwoli spojrzeć na problem z wielu różnych perspektyw i wypracować najlepsze rozwiązania jak zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa w trakcie rozstania.

W programie konferencji znajdują się panele naukowe, warsztaty i wykłady prowadzone przez najlepszych ekspertów z Polski oraz gości z Londynu, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas konferencji będą kontynuowane interdyscyplinarne badania w zakresie problematyki ochrony praw dziecka w sytuacji rozstania rodziców.

Wykład inaugurujący konferencję poprowadzą Karen i Nick Woodall z Family Separation Clinic w Londynie, zajmujący się zagadnieniem alienacji rodzicielskiej.

Podczas dwóch dni spotkań będzie można dowiedzieć się m.in.:

  • Jak mówić dzieciom o rozwodzie?
  • Jak zapewnić im bezpieczeństwo i wsparcie?
  • Jakie korzyści przynosi mediacja?
  • Dlaczego specjaliści powinni angażować się w dialog?
  • Jak wychowywać dzieci po rozwodzie?
  • Na czym polega opieka naprzemienna?
  • Jak ograniczyć zjawisko alienacji rodzicielskiej?
  • Co może zrobić szkoła wobec rozstania rodziców?
  • Co się dzieje się na salach sądowych i jak zwiększyć komfort dziecka podczas rozprawy?

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje, program konferencji i rejestracja znajdują się na stronie: https://konferencja.akademiarozstania.pl/

 Działanie realizowane jest w ramach projektu „Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców” finansowanego z programu  Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy https://aktywniobywatele.org.pl/

w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

https://twitter.com/Aktywni_Obyw
https://www.instagram.com/aktywni_obywatele_krajowy/
https://www.batory.org.pl/

 

Nie bądźmy bierni – działajmy razem wobec rozstania!